RESFOTO.PLRESFOTO.PL RESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PL

Pałac w Dubiecku

Pałac w Dubiecku jest malowniczo położony nad Sanem, w sąsiedztwie Parku Krajobrazoowego Pogórza Przemyskiego. Znany jest przede wszystkim jako miejsce urodzin w 1735 roku Ignacego Krasickiego.

Pałac zbudowany w połowie XVI wieku przez Stanisława Stadnickiego był wielokrotnie przebudowywany. Obecny kształt zawdzięcza prywatnemu inwestorowi, który gruntownie wyremontował zniszczoną posiadłość Krasickich. Dziś mieści się tam luksusowy hotel z restauracją i centrum konferencyjnym.

Wokół pałacu znajduje się mała fosa z kamiennym mostem, staw i park założony przez Różę Charczewską. Spacerując alejkami parku możemy podziwiać liczne pomniki przyrody  m.in. okazałe dęby czy klony.

O autorze
Magda Chudzik
Autor: Magda Chudzikwww: http://www.magdachudzik.pl
Grafik komputerowy w zawodu, fotograf po godzinach, fizyk techniczny z wykształcenia, fanka nowych technologii i dobrej publicystyki w wolnym czasie. Lubi tworzyć i pracować kreatywnie. Fascynuje ją minimalizm i forma w otaczającym świecie, których poszukuję od początku swojej przygody z fotografią w 2010 roku. Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych oraz 2 autorskie wystawy z fotografii krajobrazowej.

Kreacja: Magda Chudzik | Wdrożenie: Monika Płuska