RESFOTO.PLRESFOTO.PL RESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PL

Zamek w Krasiczynie

Zamek w Krasiczynie - malowniczo położony na Pogórzu Przemyskim - to jedna z perełek architektury renesansu w Polsce. Zbudowany na planie czworoboku, na przełomie XVI i XVII wieku przez Stanisława i Marcina Krasickich.  Otoczony murem obronnym z czterema narożnymi basztami: Boską, Papieską, Królewską oraz Szlachecką. 

Wewnątrz znajduje się duży dziedziniec otoczony parterowymi krużgankami. Można z niego podziwiać sgrafitta przedstawiające m. in. portrety królów, sceny myśliwskie czy postacie świętych. Od strony południowej zamek otacza park założony w XVII wieku i stawy.

Dzisiaj w zamku znajduje się ekskluzywny hotel i restauracja. Zwiedzać można park, dziedziniec, Kaplicę Zamkową pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i krypty w Baszcie Boskiej.

Jak dojechać do Krasiczyna?

Z Rzeszowa do Krasiczyna jest ok 95km. Do wyboru mamy 2 trasy. Możemy kierować się E4 na Przemyśl lub wybrać bardziej malowniczą drogę z Rzeszowa w stronę Dynowa i Dubiecka. Prowadzi ona głównie terenami Parku Krajobrazowego Pogórza Przemyskiego. 


Pokaż Krasiczyn na większej mapie

O autorze
Magda Chudzik
Autor: Magda Chudzikwww: http://www.magdachudzik.pl
Fotograf, grafik komputerowy ze specjalnością web design oraz fanka nowych technologii. Lubi minimalizm w fotografii i grafice. Laureatka wielu konkursów fotograficznych. Fotografuje głównie w południowej Polsce i północnej Słowacji. Inspiracji do tworzenia szuka zarówno w mieście, jak i w przyrodzie.

Kreacja: Magda Chudzik | Wdrożenie: Monika Płuska