RESFOTO.PLRESFOTO.PL RESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PL

Kiedy w Bieszczady przychodzi odwilż

Jest czas, kiedy bieszczadzkie góry nie są przyjazne człowiekowi, wyglądają poważnie i groźnie. Szczyty nie są osiągalne wzrokiem - przykryte gęstą mgłą i niskimi chmurami. Widoczność w dolinach nie sięga  nawet 1km zaś na połoninach czy samych szczytach oscyluje w okolicach 50m.

Zwłaszcza zimą górski krajobraz pozbawiony kolorowych barw robi się wyjątkowo ponury, nie przystępny i senny. Może to mieć także swój urok - kłębiące się chmury i "dymiące się" lasy w niższych partiach gór też warto zobaczyć.

To z pewnością dobry czas dla turystów przedkładających ciszę nad wędrówki górskie i podziwianie rozległych pejzaży. Ludzi w tym czasie jest jak na lekarstwo. Jedyny minus to fakt iż większość karczm i barów oraz część sklepów nie pracuje po za sezonem.

Kiedy nie widać szczytów:

O autorze
Magda Chudzik
Autor: Magda Chudzikwww: http://www.magdachudzik.pl
Grafik komputerowy w zawodu, fotograf po godzinach, fizyk techniczny z wykształcenia, fanka nowych technologii i dobrej publicystyki w wolnym czasie. Lubi tworzyć i pracować kreatywnie. Fascynuje ją minimalizm i forma w otaczającym świecie, których poszukuję od początku swojej przygody z fotografią w 2010 roku. Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych oraz 2 autorskie wystawy z fotografii krajobrazowej.

Kreacja: Magda Chudzik | Wdrożenie: Monika Płuska