RESFOTO.PLRESFOTO.PL RESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PL

Zimowy zachód słońca na Przedgórzu Bieszczadzkim

Przedgórze Bieszczadzkie to górskie otoczenie Jeziora Solińskiego i Myczkowskiego z malowniczą doliną Sanu. Wiele wzgórz jest łatwo dostępnych i można z nich podziwiać rozległe panoramy od przedgórza aż po bieszczadzkie połoniny: Caryńską i Wetlińską.

Zima to nie jest szczyt sezonu turystycznego w tym rejonie województwa. Jest za to bardzo spokojne i cicho pomimo, że latem jest tu gwarno a okoliczne miejscowości tętnią życiem, przypominając zakopiańskie Krupówki. Zimą turyści omijają te miejsca, bo kojarzone są głównie z rozrywkami wodnymi - wędkowaniem i żeglarstwem. Głównymi odwiedzającym nadsolińskie miejscowości są kuracjusze licznych sanatoriów np. z Polańczyka.

Wybierając się o tej porze roku nad Solinę czy na samo przedgórze należy pamiętać, że oferta turystyczna jest mocno ograniczona - większość barów i knajpek jest pozamykana, podobnie część sklepów.

Poniżej zimowy zachód słońca na Przedgórzu Bieszczadzkim:

O autorze
Magda Chudzik
Autor: Magda Chudzikwww: http://www.magdachudzik.pl
Grafik komputerowy w zawodu, fotograf po godzinach, fizyk techniczny z wykształcenia, fanka nowych technologii i dobrej publicystyki w wolnym czasie. Lubi tworzyć i pracować kreatywnie. Fascynuje ją minimalizm i forma w otaczającym świecie, których poszukuję od początku swojej przygody z fotografią w 2010 roku. Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych oraz 2 autorskie wystawy z fotografii krajobrazowej.

Kreacja: Magda Chudzik | Wdrożenie: Monika Płuska