RESFOTO.PLRESFOTO.PL RESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PL

Zima nad Jeziorem Solińskim

Jezioro Solińskie to jedno z najbardziej popularnych miejsc wypoczynkowych na Podkarpaciu. Kojarzone z Bieszczadami, jest popularnie nazywane bieszczadzkim morzem, choć geograficznie leży na Przedgórzu Bieszczadzkim. Okoliczne miejscowości są chętnie wybierane przez licznych turystów i fanów wodnych rozrywek - głównie żeglarstwa i wędkarstwa. Tak jest latem - w szczycie sezonu turystycznego. A co dzieje się tutaj zimą, kiedy gruba warstwa lodu pokrywa liczne zatoki Jeziora Solińskiego i Myczkowskiego?

Zima nad Soliną

Zimą nad Soliną życie turystyczne zamiera. Skute lodem zatoki już nie zachęcają do przyjazdu. Pozamykane częściowo bary, knajpy, restauracje i sklepy czekają na powrót sezonu żeglarskiego. Na samych  przystaniach żeglarskich można spotkać jedynie stróżów pilnujących łódek i jachtów oraz nielicznych, miejscowych wędkarzy.

Czy warto wybrać się tutaj zimą

Okres poza sezonem turystycznym do doskonały czas na wypad nad Solinę. Zachęcają do tego cisza, spokój i nieco niższe ceny. Dodatkowo właśnie zimą można dotrzeć do miejsc nad samym brzegiem, do których latem dojść nie można. Spokojnie można także wejść na niektóre pomosty żeglarskich przystani o co w sezonie może być trudno. Ścieżki spacerowe nie są dobrze utrzymane, bywa że ich fragmenty osunęły się do wody. Miejscami czekają nas strome zejścia i podejścia, które przy oblodzeniu mogą sprawić kłopot.

Poniżej fotografie z zimowego wschodu słońca nad Jeziorem Solińskim:

Kreacja: Magda Chudzik | Wdrożenie: Monika Płuska