RESFOTO.PLRESFOTO.PL RESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PL

Podgórze Rzeszowskie

Podgórze Rzeszowskie o powierzchni ok 866 km2 jest częścią Kotliny Sandomierskiej, położone między Sanem i Wisłokiem, na wschód od Rzeszowa. Ciągnie się wzdłuż trasy E4 od Rzeszowa do Przemyśla, na południu graniczy z Pogórzem Dynowskim a na południowym-wschodzie z Pogórzem Przemyskim.

Krajobraz podgórza urozmaicają łagodne wzniesienia o maksymalnej wysokości ok 250-300m n.p.m. To region typowo rolniczy z uwagi na występujące tutaj bardzo dobre gleby /na około połowie powierzchni podgórza/. Zatem w pejzażu przeważają pola, sady, łąki i nieliczne płaty lasów.

Zima na podgórzu

Zima to doskonały czas na spacery "na przełaj" po łagodnych stokach podgórza. Nie musimy się wtedy ograniczać do pieszych wędrówek polnymi drogami, by nie zniszczyć komuś upraw. 

Poniżej fotografie z zimowego wschodu słońca na Przedgórzu Rzeszowskim:

O autorze
Magda Chudzik
Autor: Magda Chudzikwww: http://www.magdachudzik.pl
Grafik komputerowy w zawodu, fotograf po godzinach, fizyk techniczny z wykształcenia, fanka nowych technologii i dobrej publicystyki w wolnym czasie. Lubi tworzyć i pracować kreatywnie. Fascynuje ją minimalizm i forma w otaczającym świecie, których poszukuję od początku swojej przygody z fotografią w 2010 roku. Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych oraz 2 autorskie wystawy z fotografii krajobrazowej.

Kreacja: Magda Chudzik | Wdrożenie: Monika Płuska