RESFOTO.PLRESFOTO.PL RESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PL

Ziemia Sokołowska

Sokołów Małopolski to małe miasteczko w powiecie rzeszowskim, około 24km od Rzeszowa; siedziba gminy miejsko-wiejskiej. Ziemia sokołowska położona jest na obszarze dawnej Puszczy Sandomierskiej, w widłach Wisły i Sanu, na Płaskowyżu Kolbuszowskim /którego maksymalne wysokości dochodzą do ok 300m n.p.m./. Lasy stanowią tutaj około 23% całej powierzchni gminy. Najcenniejsze przyrodniczo fragmenty kompleksów leśnych utworzyły tzw. Sokołowsko-Wilczowolski Obszar Chronionego Krajobrazu.

Jak dojechać?

Z Rzeszowa do Sokołowa Małopolskiego jest niecałe 30km. Łatwy dojazd samochodem i PKS-em gwarantuje nam samo położenie gminy przy trasie Rzeszów-Lublin.


Pokaż Sokołów Małopolski na większej mapie

Poniżej fotografie z zimowego wschodu słońca na Ziemi Sokołowskiej:

O autorze
Magda Chudzik
Autor: Magda Chudzikwww: http://www.magdachudzik.pl
Grafik komputerowy w zawodu, fotograf po godzinach, fizyk techniczny z wykształcenia, fanka nowych technologii i dobrej publicystyki w wolnym czasie. Lubi tworzyć i pracować kreatywnie. Fascynuje ją minimalizm i forma w otaczającym świecie, których poszukuję od początku swojej przygody z fotografią w 2010 roku. Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych oraz 2 autorskie wystawy z fotografii krajobrazowej.

Kreacja: Magda Chudzik | Wdrożenie: Monika Płuska