RESFOTO.PLRESFOTO.PL RESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PL

Zima na bieszczadzkich połoninach

Ostatnio przeszła burza medialna na temat trekingu zimowego w Bieszczadach. Po tym jak grup nastolatków-surwiwalowców potrzebowała pomocy GOPR-u przy zejściu z Bukowego Berda, zaczęto zastanawiać się czy zima to w ogóle czas na inną aktywność niż narty na stoku. Jednak nie taka zima zła ani Bieszczady jak to media ją malowały. Wystarczy zdrowy rozsądek i możemy cieszyć się piękną, bezpieczną, ciepłą zimą na bieszczadzkich połoninach.

Bieszczady

Bezkresna biel, szczegóły których nie dostrzeżemy o innej porze roku, częsta inwersja termiczna to tylko kilka czynników, dla których warto zimą ruszyć na szlaki. Przy bardzo dobrej widoczności możemy nie tylko zaobserwować oddalone o ok 200-kilometrów Tatry Bielskie i Wysokie ale także Tatry Niżne, Karpaty Ukraińskie i Rumuńskie. 

O autorze
Magda Chudzik
Autor: Magda Chudzikwww: http://www.magdachudzik.pl
Fotograf, grafik komputerowy ze specjalnością web design oraz fanka nowych technologii. Lubi minimalizm w fotografii i grafice. Laureatka wielu konkursów fotograficznych. Fotografuje głównie w południowej Polsce i północnej Słowacji. Inspiracji do tworzenia szuka zarówno w mieście, jak i w przyrodzie.

Kreacja: Magda Chudzik | Wdrożenie: Monika Płuska