RESFOTO.PLRESFOTO.PL RESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PL

Pierwszy śnieg w Bieszczadach

20 października w Bieszczadach spadł pierwszy w tym roku śnieg - miej więcej od wysokości Lutowisk w stronę wysokich gór. W wyższych partiach utrzymuje się nadal niemal 10cm śniegu. Zawianego na szlakach może być nawet po kolana. Warto wziąć to pod uwagę wybierając trasę górskich wędrówek.

Do tego dochodzi błoto i bardzo silny wiatr - utrudniający poruszanie się zwłaszcza na połoninach /z trudem się stoi/. Warunki fotograficzne były ekstremalne - bo nie dość, że człowiek myślał jak tu ustać na nogach - to jak tu jeszcze robić zdjęcia? O rozłożeniu statywu można było raczej tylko pomarzyć. Po za tym na wszystkich czeka niebywała gra kolorów i bajkowe scenerie o poranku.

Poniżej fotografie w jesienno-zimowej scenerii z Wołosatego /panorama na Szeroki Wierch i Tarnicę o wschodzie i zachodzie słońca oraz o zmroku/, szlaku na Rozsypaniec i Halicz /m.in. panorama na ukraińskie Bieszczady Wschodnie/ oraz na Połoninę Caryńską z Przełęczy Wyżniańskiej /panorama na Połoninę Wetlińską i Rawki./

O autorze
Magda Chudzik
Autor: Magda Chudzikwww: http://www.magdachudzik.pl
Fotograf, grafik komputerowy ze specjalnością web design oraz fanka nowych technologii. Lubi minimalizm w fotografii i grafice. Laureatka wielu konkursów fotograficznych. Fotografuje głównie w południowej Polsce i północnej Słowacji. Inspiracji do tworzenia szuka zarówno w mieście, jak i w przyrodzie.

Kreacja: Magda Chudzik | Wdrożenie: Monika Płuska