RESFOTO.PLRESFOTO.PL RESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PL

Borek Stary

Położenie Rzeszowa na pograniczu Pogórza Karpackiego i Kotliny Sandomierskiej zachęca do wycieczek pieszych i rowerowych. Wystarczy wyjechać kilka kilometrów za miasto, by znaleźć się na pagórkowatych okolicach miasta - skąd można podziwiać m .in. panoramę Rzeszowa.

Jednym z bardziej dostępnych miejsc /z dobrym dojazdem i parkingiem/ są okolice Sanktuarium Maryjnego oo. Dominikanów w Borku Starym.

Borek Stary to wieś w gminie Tyczyn otoczona wzniesieniami o wysokości 300-350 m n.p.m. Geograficznie położona na Pogórzu Dynowskim.

Na jednym ze wzniesień znajduje się sanktuarium z zabudowaniami klasztornymi /m. in. gospodarstwem gdzie zakonnicy hodują owce/. Z tego miejsca można podziwiać panoramę m. in. Borówek i Kielnarowej.

O świcie i poranku nie brakuje tam mgieł - nie raz tak dużych, że widoczność ograniczona jest do kilku metrów.

Jak dojechać?


Pokaż Borek Stary na większej mapie

Poniżej majowy wschód słońca:

O autorze
Magda Chudzik
Autor: Magda Chudzikwww: http://www.magdachudzik.pl
Fotograf, grafik komputerowy ze specjalnością web design oraz fanka nowych technologii. Lubi minimalizm w fotografii i grafice. Laureatka wielu konkursów fotograficznych. Fotografuje głównie w południowej Polsce i północnej Słowacji. Inspiracji do tworzenia szuka zarówno w mieście, jak i w przyrodzie.

Kreacja: Magda Chudzik | Wdrożenie: Monika Płuska