RESFOTO.PLRESFOTO.PL RESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PL

Borek Stary

Położenie Rzeszowa na pograniczu Pogórza Karpackiego i Kotliny Sandomierskiej zachęca do wycieczek pieszych i rowerowych. Wystarczy wyjechać kilka kilometrów za miasto, by znaleźć się na pagórkowatych okolicach miasta - skąd można podziwiać m .in. panoramę Rzeszowa.

Jednym z bardziej dostępnych miejsc /z dobrym dojazdem i parkingiem/ są okolice Sanktuarium Maryjnego oo. Dominikanów w Borku Starym.

Borek Stary to wieś w gminie Tyczyn otoczona wzniesieniami o wysokości 300-350 m n.p.m. Geograficznie położona na Pogórzu Dynowskim.

Na jednym ze wzniesień znajduje się sanktuarium z zabudowaniami klasztornymi /m. in. gospodarstwem gdzie zakonnicy hodują owce/. Z tego miejsca można podziwiać panoramę m. in. Borówek i Kielnarowej.

O świcie i poranku nie brakuje tam mgieł - nie raz tak dużych, że widoczność ograniczona jest do kilku metrów.

Jak dojechać?


Pokaż Borek Stary na większej mapie

Poniżej majowy wschód słońca:

O autorze
Magda Chudzik
Autor: Magda Chudzikwww: http://www.magdachudzik.pl
Grafik komputerowy w zawodu, fotograf po godzinach, fizyk techniczny z wykształcenia, fanka nowych technologii i dobrej publicystyki w wolnym czasie. Lubi tworzyć i pracować kreatywnie. Fascynuje ją minimalizm i forma w otaczającym świecie, których poszukuję od początku swojej przygody z fotografią w 2010 roku. Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych oraz 2 autorskie wystawy z fotografii krajobrazowej.

Kreacja: Magda Chudzik | Wdrożenie: Monika Płuska