RESFOTO.PLRESFOTO.PL RESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PL

Park Krajobrazowy Pogórza Przemyskiego

Park Krajobrazowy Pogórza Przemyskiego został utworzony na powierzchni niemal 62ha w 1991 roku w gminach Dynów, Bircza, Dubiecko, Fredropol, Krasiczyn, Krzywcza i Przemyśl. Malownicze pagórki, kompleksy lasów poprzecinane dolinami rzek, w tym najpiękniejszą na Podkarpaciu doliną Sanu.

Słonne i Wybrzeże

Słonne i Wybrzeże to małe wsie w powiecie przemyskim, w gminie Dubiecko. Położone malowniczo nad Sanem, który w tych okolicach tworzy atrakcyjne krajobrazowo przełomy. Szczególnie piękny odcinek doliny rzecznej jest właśnie między tymi wsiami - kręty i wąski.

W obu miejscowościach możemy przedostać się pieszo na drugi brzeg wiszącymi kładkami. Dodatkowo w Wybrzeżu kilka godzin dziennie kursuje prom, który zabiera samochody na drugi brzeg Sanu.

Jak dojechać?

 Z Rzeszowa do Słonnego jest do pokonania niecałe 60km /kilkanaście kilometrów przed Dynowem w stronę Przemyśla/.

Poniżej późna jesień o poranku nad Sanem w Słonnym i Wybrzeżu:

O autorze
Magda Chudzik
Autor: Magda Chudzikwww: http://www.magdachudzik.pl
Grafik komputerowy w zawodu, fotograf po godzinach, fizyk techniczny z wykształcenia, fanka nowych technologii i dobrej publicystyki w wolnym czasie. Lubi tworzyć i pracować kreatywnie. Fascynuje ją minimalizm i forma w otaczającym świecie, których poszukuję od początku swojej przygody z fotografią w 2010 roku. Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych oraz 2 autorskie wystawy z fotografii krajobrazowej.

Kreacja: Magda Chudzik | Wdrożenie: Monika Płuska