RESFOTO.PLRESFOTO.PL RESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PL

Ustrzyki Dolne

Ustrzyki Dolne to siedziba gminy i powiatu bieszczadzkiego położona w południowo-wschodniej części województwa podkarpackiego. Geograficznie położone w Górach Sanocko-Turczańskich na wysokości ok 480 m n.p.m., nad rzeką Strwiąż -  jedną z dwóch rzek w Polsce należących do zlewni Morza Czarnego.

Miasto liczące ok 10 tys. mieszkańców od północy i wschodu otoczone jest Parkiem Krajobrazowym Gór Słonnych.

Ustrzyki Dolne są siedzibą Międzynarodowego Centrum Ekologicznego PAN i Ośrodka Naukowo-Dydaktycznego Bieszczadzkiego Parku Narodowego z Bieszczadzkim Muzeum Przyrodniczym. Bardzo często określane jest stolicą Bieszczadów pomimo, że geograficznie w nich nie leżą.

Dla mieszkańców województwa miasto słynie ze sportów zimowych dzięki dwóm stokom narciarskim - Laworta i Gromadzyń.

Dojazd do Ustrzyk Dolnych

Z Rzeszowa do Ustrzyk Dolnych jest 115 km, główna droga jest dobrze utrzymana /trasa Rzeszów - Domaradz - Brzozów - Sanok - Zagórz - Ustrzyki Dolne/.  Do Ustrzyk Dolnych można dostać się także bezpośrednio autobusem /linie obsługuje Veolia Sanok/.


Pokaż Ustrzyki Dolne na większej mapie

Poniżej panoramy Ustrzyk Dolnych i fontanna na Rynku w nocnej scenerii:

Góry Sanocko-Turczańskie o wschodzie słońca:

O autorze
Magda Chudzik
Autor: Magda Chudzikwww: http://www.magdachudzik.pl
Grafik komputerowy w zawodu, fotograf po godzinach, fizyk techniczny z wykształcenia, fanka nowych technologii i dobrej publicystyki w wolnym czasie. Lubi tworzyć i pracować kreatywnie. Fascynuje ją minimalizm i forma w otaczającym świecie, których poszukuję od początku swojej przygody z fotografią w 2010 roku. Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych oraz 2 autorskie wystawy z fotografii krajobrazowej.

Kreacja: Magda Chudzik | Wdrożenie: Monika Płuska