Wodospad Szepit na Hylatym
Pod Zatwarnicą znajduje się najwyższy wodospad w Bieszczadach - Szepit na potoku Hylatym. Jest częścią ścieżki przyrodniczo-historycznej "Hylaty" prowadzącej doliną potoku aż na szczyt Dwernik Kamień. Robi szczególne wrażenie po dużych opadach deszczu lub w trakcie wiosennych roztopów. Siła z jaką płynie woda sprawia, że robi się naprawdę głośno.
Rezerwat śnieżycy wiosennej w Dwerniczku
W 2001 roku, w bieszczadzkiej wsi Dwerniczek, w gminie Lutowiska utworzono florystyczny rezerwat przyrody. Ochroną objęto 4,94 hektara łąk w zakolu Sanu, na których wiosną możemy spotkać kobierce śnieżycy wiosennej (Leucojum vernum) w odmianie karpackiej - z dwoma kwiatami na jednej łodydze.
Wiosna w pełni w okolicach Rzeszowa
Wiosna w pełni, pomimo huśtawki temperatur jaką funduje nam zmienna pogoda. Jeszcze nie zazieleniły się drzewa i krzewy ale lasy już są pełne pierwszych, wiosennych kwiatów.
Spacerując leśnymi ścieżkami można spotkać "dywany" m.in. zawilców, kokoryczy, żywców. Nad potokami pojawiają się kaczeńce...przyroda coraz śmielej budzi się do życia.
Pierwszy dzień wiosny w Bieszczadach
W wysokich partiach Bieszczadów leży jeszcze sporo mokrego śniegu, miejscami pokrytego warstwą lodu. Na terenach położonych niżej pokrywa śnieżna jest znikoma, występują co najwyżej płaty śniegu w miejscach zacienionych. To właśnie w dolinach możemy szukać śladów budzącego się życia po zimie.
Historia jednego gniazda w Rzeszowie
Miejska dżungla z asfaltu i betonu to nie tylko miejsce zarezerwowane dla człowieka. Obok nas, w koronach drzew ptaki prowadzą bujne życie - zakładają gniazda i wysiadują jaja. Czasem wystarczy tylko wyjrzeć przez okno naszego domu, żeby móc obserwować życie miejskiej fauny.
Przedwiośnie w Bieszczadach
Kwiecień to czas przedwiośnia w Bieszczadach. Na szczytach, połoninach, zboczach wyższych partii gór może jeszcze leżeć śnieg Natomiast w dolinach, nad rzekami, na łąkach i w niżej położonych lasach przyroda budzi się ochoczo do życia, po długiej zimie.
Przedwiośnie w Bieszczadach to nie tylko błoto, roztopy, brak zielonych traw, drzew i krzewów. Właśnie w tym okresie pojawiają się kobierce pierwszych kwiatów - zwiastujących nam, że zima powoli odchodzi i daję za wygraną wiośnie.
Ptasi nalot w Rzeszowie
Niedziela ok. godziny 16.30, osiedle Nowe Miasto. Kilka tysięcy wron /albo i więcej, bo były to takie ptasie, czarne chmury/ nadleciało od strony Bulwarów.