RESFOTO.PLRESFOTO.PL RESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PL

Przedwiośnie w Bieszczadach

Kwiecień to czas przedwiośnia w Bieszczadach. Na szczytach, połoninach, zboczach wyższych partii gór może jeszcze leżeć śnieg Natomiast w dolinach, nad rzekami, na łąkach i w niżej położonych lasach przyroda budzi się ochoczo do życia, po długiej zimie.

Przedwiośnie w Bieszczadach to nie tylko błoto, roztopy, brak zielonych traw, drzew i krzewów. Właśnie w tym okresie pojawiają się kobierce pierwszych kwiatów - zwiastujących nam, że zima powoli odchodzi i daję za wygraną wiośnie. 

Już teraz w niektórych miejscach można spotkać "dywany" kwiatów. W lasach, na łąkach, przy niektórych cerkwiach, nad rzekami /m.in. w Parku Krajobrazowym Doliny Sanu/ kwitną śnieżyce wiosenne z odmiany karpackiej /dwa kwiaty na łodydze/, przebiśniegi, podbiały pospolite, śledziennice skrętnolistne, pierwiosnki, zawilce gajowe, cebulice wczesne i inne.

Tych pięknych kwiatów wczesnowiosennych nie znajdziemy już, gdy zazielenią się połoniny, dlatego warto wybrać się w góry także teraz.

Bieszczadzkie przedwiośnie - czyli co słychać w kwietniu w górach:

O autorze
Magda Chudzik
Autor: Magda Chudzikwww: http://www.magdachudzik.pl
Grafik komputerowy w zawodu, fotograf po godzinach, fizyk techniczny z wykształcenia, fanka nowych technologii i dobrej publicystyki w wolnym czasie. Lubi tworzyć i pracować kreatywnie. Fascynuje ją minimalizm i forma w otaczającym świecie, których poszukuję od początku swojej przygody z fotografią w 2010 roku. Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych oraz 2 autorskie wystawy z fotografii krajobrazowej.

Kreacja: Magda Chudzik | Wdrożenie: Monika Płuska