RESFOTO.PLRESFOTO.PL RESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PL

Historia jednego gniazda w Rzeszowie

Miejska dżungla z asfaltu i betonu to nie tylko miejsce zarezerwowane dla człowieka. Obok nas, w koronach drzew ptaki prowadzą bujne życie - zakładają gniazda i wysiadują jaja. Czasem wystarczy tylko wyjrzeć przez okno naszego domu, żeby móc obserwować życie miejskiej fauny.

Krótka historia jednego gniazda

Na poniższych fotografiach mamy kwiczoły z rodziny drozdowatych to ptaki objęte w Polsce ścisłą ochroną gatunkową. Nie przeszkadza im zbytnio sąsiedztwo człowieka, dlatego można je spotkać m.in. w miejskich parkach, zagajnikach czy cmentarzach.  Młode pisklęta karmione są przez oboje rodziców a po około 2 tygodniach opuszczają gniazdo, by pod drzewami uczyć się latać.

Obserwując zwłaszcza gniazda z młodymi pisklętami pamiętajmy, żeby nie przeszkadzać w karmieniu i nie płoszyć ptaków.

O autorze
Magda Chudzik
Autor: Magda Chudzikwww: http://www.magdachudzik.pl
Grafik komputerowy w zawodu, fotograf po godzinach, fizyk techniczny z wykształcenia, fanka nowych technologii i dobrej publicystyki w wolnym czasie. Lubi tworzyć i pracować kreatywnie. Fascynuje ją minimalizm i forma w otaczającym świecie, których poszukuję od początku swojej przygody z fotografią w 2010 roku. Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych oraz 2 autorskie wystawy z fotografii krajobrazowej.

Kreacja: Magda Chudzik | Wdrożenie: Monika Płuska