RESFOTO.PLRESFOTO.PL RESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PL
Hylaty

Wodospad Szepit na Hylatym

Pod Zatwarnicą znajduje się najwyższy  wodospad w Bieszczadach - Szepit na potoku Hylatym. Jest częścią ścieżki przyrodniczo-historycznej "Hylaty" prowadzącej doliną potoku aż na szczyt Dwernik Kamień. Robi szczególne wrażenie po dużych opadach deszczu lub w trakcie wiosennych roztopów. Siła z jaką płynie woda sprawia, że robi się naprawdę głośno.

Dojazd i dojście

Na końcu Zatwarnicy - obok ostatniego przystanku należy skręcić w lewo (przejeżdzamy przez mostek). Kierujemy się do końca zabudowań gdzie przed znakiem zakazu wjazdu można zostawić samochód. Po ok 10-minutowym spacerze wzdłuż Hylatego dochodzimy do przystanku "Szepit" z tablicą informacyją, ławeczkami i schodami prowadzącymi do wodospadu.

O autorze
Magda Chudzik
Autor: Magda Chudzikwww: http://www.magdachudzik.pl
Grafik komputerowy w zawodu, fotograf po godzinach, fizyk techniczny z wykształcenia, fanka nowych technologii i dobrej publicystyki w wolnym czasie. Lubi tworzyć i pracować kreatywnie. Fascynuje ją minimalizm i forma w otaczającym świecie, których poszukuję od początku swojej przygody z fotografią w 2010 roku. Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych oraz 2 autorskie wystawy z fotografii krajobrazowej.

Kreacja: Magda Chudzik | Wdrożenie: Monika Płuska